K50+ | 2024.04.28. | 18.30
K40+ | 2024.04.27. | 15.30
Sponsori

Sponsori

Latvijas Maksibasketbola 32. čempionāta pirmajā nedēļā Rīgā, Ķekavā, Limbažos, Tukumā, Jelgavā un Aizkrauklē kopumā tika aizvadītas septiņas spēles. “Krown/RestorFX” pārstāvis Aldis Beitiņš izcēlās ar “Triple-Double”, bet produktīvāko sniegumu parādīja Limbažu “Old Crabs” basketbolists Ingars Veide.

K45+ grupas spēlē Limbažos laukuma saimnieki “Old Crabs” cīnījās neizšķirti ar Dobeles “Tenax” – 91:91. Limbažu sastāvā Ingars Veide laukumā aizvadīja visas 40 minūtes, guva 37 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, izpildīja piecas rezultatīvās piespēles, sāncenšiem izprovocēja piecus noteikumu pārkāpumus, pieļaujot arī sešas kļūdas. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 19/11, trīspunktnieki – 3/2, soda metieni – 10/9. Summā Veidem 34 efektivitātes punkti.

K40+ grupas pagājušās sezonas fināla atkārtojumā čempionvienība “Kursa MRU/Mārupe” ar 90:86 uzveica sudraba medaļu ieguvējus “Krown/RestorFX”. Interesanti, ka abu komandu produktīvākie spēlētāji – Aldis Beitiņš un Guntars Dīķis – sakrāja pa 30 efektivitātes punktiem.

Zaudētāju rindās Beitiņš spēlēja nepilnas 33 minūtes, sasniedza ne tikai “Triple-Double” (18 punkti, 15 atlēkušās bumbas, desmit rezultatīvās piespēles), bet arī pārtvēra divas bumbas, sāncenšiem izprovocēja piecus noteikumu pārkāpumus, pieļāva trīs kļūdas. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 8/5, trīspunktnieki – 5/2, soda metieni – 8/2.

Uzvarētāju pārstāvis Dīķis spēlēja 31 minūti, guva 28 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pa vienam ierakstam veicot arī rezultatīvo piespēļu, pārtverto bumbu un pieļauto kļūdu ailītēs, kā arī piespiežot pretiniekus sešas reizes pārkāpt noteikumus. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 8/5, trīspunktnieki – 8/5, soda metieni – 3/3.

Tikpat produktīvs (30 efektivitātes punkti) bija arī K50+ grupas Limbažu komandas “Old Crabs” basketbolists Ginters Ginters. Ar to nebija pietiekami, lai tiktu izcīnīts uzvara izbraukuma spēlē pret “Ķekavu” – 49:65. Ginters spēlēja visas 40 minūtes, guva 19 punktus, izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, pārtvēra trīs bumbas, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, deviņas (!) reizes izprovocējot sāncenšiem noteikumu pārkāpumus. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 12/5, soda metieni – 14/9.

Latvijas Maksibasketbola čempionāta 1. nedēļa

K40+

“Krown/Restorfx” – “Kursa MRU/Mārupe” 86:90 (Beitiņš 18+15 AB+10 RP, Alksnis 15+8 AB, Spila 13+10 AB, Bergmanis 11+8 AB, Vjaksa 11+5 AB, Jakuška 10 – Dīķis 28+7 AB, Ozols 17, Vīnbergs 14+8 AB, Plivčs 10+6 AB, Spēlmanis 10).

K45+

“Ķekava” – “Babīte” 85:83 (Spila 27+12 AB, Blūms 18+10 AB, Jakuška 15+5 AB – Rombergs 32+5 AB, Ņedaškovskis 23, Viļums 11+7 AB);

“Old Crabs” – “Tenax” 91:91 (Veide 37+8 AB+5 RP, Zaļupe 18+8 AB+6 RP, Ginters 14+13 AB, Andžs 10 – Eglītis 24+6 AB, Ņeverovskis 20+7 AB+6 PB, Nagliņš 14+5 AB, Liepiņš 10).

K50+

“Ķekava” – “Old Crabs” 65:49 (Ribiņš 14+15 AB, Epners 13+7 AB, Bolšakovs 12, Bobrovs 12+8 AB, Grēvels 10+5 RP – Ginters 19+19 AB, Veide 18+6 AB);

“Doks” – “SC Group” 65:73 (Bumbieris 25+8 AB, Ozoliņš 21+6 AB, Bacāns 11+14 AB – Dzērve 23+12 AB, Čapkovskis 22+7 AB+7 RP, Lerķis 10+6 AB, Salenieks 10+11 AB).

K60+

BK “Tukums” – “Ķekava” 75:54 (Liepiņš 30, Ragauskas 16+17 AB+5 RP, Ziediņš 10 – Šliters 18+5 AB, Mednis 12+21 AB);

“Aizkraukle” – “Limbaži/Sigulda” 53:45 (Neilands 19+7 AB, Gulbis 12+6 RP – Tomsons 12+8 AB).